person_outline
search
Socioprostir Socioprostir
  • Posted
  • Читати 1748 разів

Проект "Посилення ролі недержавного сектору в соціальній роботі на рівні територіальних громад” ("Соціопростір Херсонщини”)

Мета проекту – розширення можливостей територіальних громад Херсонської області в подоланні соціальних проблем жінок, молоді та дітей, в  наданні якісних соціальних послуг цим категоріям населення через створення сприятливих умов для соціального партнерства; покращення фахових стандартів місцевих НУО в наданні соціальних послуг та привнесення в громади сучасних технологій соціальної роботи.

Результати впровадження проекту:

  1. Вперше в області виявлено рівень надання соціальних послуг жінкам, молоді та дітям на рівні територіальних громад.
    Проведено дослідження “Стан надання соціальних послуг жінкам, молоді та дітям на рівні територіальних громад в Херсонській області уповноваженими місцевими органами державної влади, органами місцевого самоврядування, неурядовими організаціями”.
    Звіт за результатами дослідження обговорювався з громадськістю у ході 4 круглих столів, які були проведені в м.Херсоні та обраних громадах.
    Звіт також видано окремою брошурою накладом 500 екз. та розповсюджено серед органів влади, громадських організацій, направлено в бібліотеки та структури, які надають соціальні послуги.
  1. Надано рекомендації органам влади та громадським структурам щодо дій з покращення надання соціальних послуг.
    На підставі результатів дослідження підготовлено рекомендації громадськості та направлено до облдержадміністрації, органів місцевого самоврядування.

    3.Покращено спроможність місцевих громадських організацій у таких напрямках: „Вивчення потреб”, „Стратегічне планування”, „Пошук фінансування”, „Вирішення конфліктів”, „Розробка проектів”, „Соціальне партнерство”, „Механізми адвокації”
    Місцеві НУО мають більше знань, навичок та можливостей впливати на рішення місцевої влади аби досягти бажаних змін в системі надання соціальних послуг

    4. У громадах-учасницях проекту (місто Каховка, селище Чаплинка, Голо пристанський район) збільшилася участь громадських організацій у наданні соціальних послуг.
    У кожній громаді  були створені ініціативні групи, до яких увійшли представники НУО та   представники органів місцевої влади, депутати місцевих рад.
    Ініціативні групи при консультативній допомозі команди проекту провели вивчення актуальних проблем в соціальній сфері власних громад. Вивчення проводилося методом анкетування населення.
    За результатами  дослідження ініціативні групи при консультативній підтримці експертів проекту розробили план спільних дій з їх вирішення.
    Так громада міста Каховки обрала для вирішення таку проблему як  відсутність притулку для неповнолітніх, громада с.Чаплинка  -  проблему відсутності належної організації дозвілля дітей та молоді, громада Голопристанського району  проблему безвідповідального батьківства.

    5. Розширено нормативно-правове поле в громадах - учасницях проекту для використання партнерства між місцевими НУО та органами влади в наданні соціальних послуг.
    На основі розроблених експертами проекту типових нормативно-правових актів в громадах було ухвалено:
    • Каховською міською радою Положення „Про громадські слухання”;
    • Чаплинською селищною радою Положення „Про місцеві ініціативи”;
    • Першокостянтинівською сільською радою (Чаплинський район) Положення „Про порядок внесення місцеві ініціативи на розгляд сільської ради”;
    • Головою Голопристанської райдержадміністрації розпорядження „Про громадську раду з питань соціальної політики при голові Голопристанської районної державної адміністрації”.

    6. Депутатів місцевих рад забезпечено  матеріалами, які дозволять їм використовувати права передбачені законом про місцеве самоврядування для розвитку соціального партнерства.
    Експертами проекту було розроблено проекти 5-х типових  підзаконних актів: положення “Про місцеві ініціативи; про місцеві програми  соціального партнерства; про залучення громадськості до процесу прийняття рішень”, положення „Про порядок внесення місцевої ініціативи на розгляд __ міської ради”, положення „Про громадську раду з питань соціальної політики при __ міському голові”, Положення “Про громадські слухання”, розпорядження голови райдержадміністрації „Про механізми участі громадян у процесі формування  та реалізації  державної політики місцевими органами влади на території  _ району”.
    Видано та розповсюджено збірку документів та методичних матеріалів „Нормативно-правове регулювання надання соціальних послуг” накладом 500 екземплярів

    7. Створено та зареєстровано 1 молодіжну громадську організацію


    8. Створено 3 інформаційно-ресурсних центра в обраних громадах
    На базі осередків Ліги соціальних працівників було створено три локальних інформаційно-ресурсних центри в м.Каховка. м.Гола Пристань та с.Чаплинка.  
    Через центри  місцеві НУО мають можливість доступу до інформації в мережі Інтернет, користуватися технічними засобами (комп’ютер, принтер, ксерокс), користуватися бібліотекою.
    Під час проекту ресурсними центрами було надано 120 консультацій.
        
    9. Видано та розповсюджено:
    • 10 номерів інформаційного бюлетеня „Соціопростір Херсонщини” загальним накладом  2000 екземплярів;
    • довідник неурядових організацій, що надають послуги жінкам, дітям та молоді в Херсонській області накладом 500 екземплярів;
    • звіт про результати проекту накладом 500 екземплярів.

Проект було реалізовано протягом 2004 року.

Проект підтримано Європейським Союзом в межах програми мікро-грантів Представництва Європейської Комісії в Україні.

(1 Голосувати)
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі
Цей веб-сайт був підготовлений в рамках проекту «Вдосконалення організації надання адміністративних послуг для жителів АР Крим на території Херсонської області» за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії, Європейського Союзу та Програми розвитку ООН в Україні. За зміст даного продукту відповідає виключно молодіжна організація “Нова генерація» і він ні в якому разі не може розглядатися як такий, що відображає офіційну позицію Міністерства закордонних справ Данії, Європейського Союзу та Програми розвитку ООН.

 

 

 

 

 

 

Цей веб-сайт був підготовлений в рамках проекту «Вдосконалення організації надання адміністративних послуг для жителів АР Крим на території Херсонської області» за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії, Європейського Союзу та Програми розвитку ООН в Україні. За зміст даного продукту відповідає виключно молодіжна організація “Нова генерація» і він ні в якому разі не може розглядатися як такий, що відображає офіційну позицію Міністерства закордонних справ Данії, Європейського Союзу та Програми розвитку ООН.

Скачать премиум шаблон Joomla 3.4.